Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Kristov_pl

Czas na reaktywację serii wywiadów "Redakcja od kuchni" prowadzonej przez Ruzbiego. Niestety Ruzby zrezygnował z pisania:

"Wybacz, ale po mailu który dostałem od "użytkownika" DP zaniechałem z prowadzeniem jakiegokolwiek bloga. Od paru tygodni w ramach odreagowania uczę się PAWNO. Maila tego nie będę cytował, mogę jedynie powiedzieć że słowa typu "k**wa" tam były traktowane jako przecinki. Nie nakłaniaj mnie do powrotu, wściekłem się i oprócz udzielania się na forach nie prowadzę już żadnej działalności jakby to ująć publicystycznej."

Nie udało mi się namówić go do powrotu, ale zgodził się bym kontynuował jego serię.

r   e   k   l   a   m   a

Tym razem "przepytany" został Krzysztof Fiedor na portalu znany również jako Kristov_pl.

1. Jak to się stało, że znalazłeś się w ekipie dobrychprogramów?

Do redakcji trafiłem jakieś 4 lata temu. Choć ojców założycieli znam znacznie dłużej :). W kilku wcześniejszych rozmowach przewijał się pomysł aby pisać też o sprzęcie i publikować recenzje. I tak się zaczęło, najpierw na gamikaze a później na dobrychprogramach w dziale LAB.

2. Piszesz recenzje sprzętu, prócz tego zajmujesz się czymś jeszcze w pracy?

Oczywiście oprócz pisania recenzji mam jeszcze trochę innych zadań. Główne, to kontakt z producentami i agencjami PR, które udostępniają sprzęt do testów. Odpowiadam za logistykę i ustalam ramy czasowe w jakich dany sprzęt ma się zrecenzować. Praktycznie cały sprzęt, o którym piszemy na dobrychprogramach przechodzi przez moje ręce. Są też sezonowe zajęcia np.: relacje z targów, organizacja HotZlotu (tutaj też odpowiadam główne za logistykę).

3. Jak często przychodzi do was uszkodzony sprzęt?

Staram się aby sprzęt, który ściągam na testy był całkowicie nowy. I udaje się to w większości przypadków. Wiadomo, że nie jest to takie proste. Jednak jeśli trafia do nas nowy sprzęt to przyznać muszę, że dosłownie raz czy dwa, był on fabrycznie uszkodzony. W przypadku używanego sprzętu zdarza się to częściej, jednak nie jest to jakiś większy problem. Aby sprzęt dotarł do nas w nienaruszonym stanie zależy nadawcy i raczej się o to dba. Większość wie jak z paczkami obchodzą się kurierzy i odpowiednio zabezpiecza towar. Tak samo robimy my, kiedy odsyłamy sprzęt po testach.

4. Co kryje się pod pojęciem "używanego sprzętu", czy chodzi tu o testowanie go przez innych redaktorów?

Tak „używany sprzęt” to produkty, które trafiają do nas już po kilku rundkach po innych redakcjach. Z nim bywa różnie. Najbardziej mnie dziwi, że sprzęty potrafią być nieźle ufajdane i nierzadko porysowane, zdarzają się też produkty niekompletne. Ktoś zapomni ładowarki do tabletu, sterowników itp.

5. Czy wiesz ile mniej więcej sprzętu (w sztukach) przewinęło się przez Twoje ręce?

Dobre pytanie :) Nawet dzisiaj o tym rozmawiałem w redakcji. Od kiedy zajmuję się recenzjami, myślę że było tego blisko tysiąc. Fajne jest to, że widać znaczny progres jeśli chodzi o ilość i z każdym miesiącem tego sprzętu jest coraz więcej.

6. Jak to się ma do Twojego czasu pracy, czy pracujesz zawsze w tych samych godzinach i czy zdarza Ci się pisać recenzje zdalnie?

W redakcji pojawiam się codziennie o stałych godzinach między 10 a 18. Jest to niezbędne ze względu na paczki ze sprzętem, które się pojawią i wychodzą od nas praktycznie codziennie. Oczywiście zdarzają się momenty kiedy muszę zostać w domu i wtedy mogę pracować zdalnie. Jednak w redakcji pracuje mi się zdecydowanie lepiej.

7. Na jakim systemie operacyjnym pracujesz?

Pracuję na firmowym Lenovo W510, o którym kilka razy wspominałem w swoich recenzjach. Oryginalny system na nim to Windows 7 professional. Z notebookiem jak i z systemem jestem mocno zżyty od momentu kiedy trafił w moje ręce. Jednak od niedawna targa mną chęć postawienia na nim Windows 8 :)

8. Skoro korci Cię, żeby zainstalować Windowsa 8, na pewno miałeś okazję już go testować. Co sądzisz o tej wersji systemu?

Nie będę odkrywał koła na nowo. System może fajnie się integruje z tabletami i z komputerami z dotykowym ekranem jednak na typowych pecetach i starszych notebookach furory nie zrobi. Pierwsze moje podejście do ósemki zakończyło się całkowitą porażką. Sporo klików minęło zanim odnalazłem się w nowym środowisku. W testach to ciekawe doświadczenie jednak jeszcze nie jestem całkowicie zdecydowany na przejście na najnowszą odsłonę Windowsa w codziennych zastosowaniach.

9. Twoje ogólne zainteresowania (co lubisz jeść, muzyka, filmy, kolor itd.)?

Uciec od zainteresowania IT nie sposób, chociaż staram się jak mogę :) Poważnie, to cały zaś od młodzieńczych lat zgłębiam tajniki wszelkich sprzętów i staram się ogarnąć jak to działa. Pozostałe zainteresowania to powrót do sportu. Przypomniałem sobie przed czterdziestką, że trzeba się poruszać :) grywam w piłkę nożną kilka razy w tygodniu, w tenisa stołowego. Zarzuciłem na okres wakacji squasha, ale jest już opracowany plan aby do niego wrócić z chłopakami z redakcji. Nie stronię też od roweru, staram się jeździć od wczesnej wiosny do jesieni.

Jeśli chodzi o jedzenie to nie jestem wybredny. Naprawdę trzeba się postarać aby coś mi nie smakowało. A i zasadniczo jem wszystko, nawet szpinak, który właściwie bardzo lubię.

Filmy… no tutaj to mógłbym pisać i pisać. Może zaczniemy od starszych. Wiadomo Bareja, praktycznie wszystkie tytuły, Hydrozagadka – tu moja rekomendacja to po prostu trzeba obejrzeć, 07 zgłoś się. Z nowszych to Władca pierścieni – to mógłbym oglądać non stop, seriale Dexter, Californication, Braking Bad, Rodzina Soprano i ostatnio Gra o tron. Nie podobają mi się Bondy, zwłaszcza te nowe i nie ciągnie mnie do Harrego Pottera.

Co do muzyki to pozostaję wierny mocnemu brzmieniu. Od klasycznych Rolling Stones, Deep Purple, po Iron Maiden, Metallica, czy System of a Down. Jednak zdarza mi się z sentymentu osłuchać czasami CC Catch, Sabrina czy Modern Talking :) Z polskich numerem jeden jest dla nie Dżem ale z Ryśkiem Riedlem.

Ulubiony kolor? Hmmm... mówi się, że facet rozróżnia tylko trzy: fajny, pedalski i ch***y, i ja wpisuję się w to w 100 % :)

10. Czy zajmujesz się również programowaniem (hobbistycznie czy w ramach pracy dla portalu)?

Niestety zacięcia programistycznego nie posiadam, zdecydowanie jestem sprzętowcem. Choć za łebka miałem jakieś próby w Basicu, jakieś podstawy C++ już znacznie później. Jednak nie przypadło mi to do gustu i skupiłem się na tym co bardziej mnie kręciło.

Dziękuję za poświęcenie swojego cennego czasu.

Również dziękuję za wytypowanie mnie do tej już legendarnej serii :)

Kolejne wywiady z członkami redakcji będę publikował ok. 15 dnia każdego miesiąca. Pozdrawiam, Banan =) 

internet

Komentarze