r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bank rozlicza opcje na… kartach graficznych

Strona główna Aktualności

Wykorzystanie mocy procesorów graficznych przez oprogramowanie staje się coraz popularniejsze, a w związku z potężnymi możliwościami obliczeniowymi naprawdę efektywne. Niedawno informowaliśmy o wykorzystywaniu przez najnowszą wersję aplikacji Nero Move it technologii NVIDIA CUDA, okazuje się jednak, że CUDA może być wykorzystywana w jeszcze bardziej zaawansowanych zastosowaniach.

Czołowy bank francuski BNP Paribas ogłosił w ubiegłym tygodniu oparcie centrów informatycznych na architekturze obliczeniowej opierającej się właśnie na procesorach graficznych. Wprowadzenie tej architektury znacząco ma usprawnić i przyspieszyć obliczenia związane z kluczowymi symulacjami finansowymi, dodatkowo ma zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Potężna porcja obliczeń rzędu jednego TeraFlopa (czyli biliona operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę) dokonywanych przez aplikację zarządzającą udziałami i opcjami - Global Equities and Commodity Derivatives (GECD) została powierzona platformie opartej na GPU. Pozwoliło to na przyrost mocy obliczeniowej o 100 operacji w przeliczeniu na 1 Watt pobranego prądu. Nowy sprzęt Paribas to dwa serwery NVIDIA Tesla S1070 pobierające 2kW o wydajności porównywalnej do klastra zbudowanego z ponad 500 tradycyjnych procesorów, z których każdy pobierałby 25 W.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.