r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Banshee nie zastąpi Rhythmboksa w Mincie

Strona główna Aktualności

W korespondencji Clementa Lefebvre z Muktware poruszony został temat wprowadzania Banshee jako domyślnego odtwarzacza w popularnej dystrybucji Linuksa o nazwie Mint. Lefebvre, założyciel organizacji wydającej Minta, nie planuje w najbliższym czasie iść w ślady Ubuntu i zastępować domyślnego obecne Rhythmboksa innym odtwarzaczem.

Banshee jest rozbudowanym odtwarzaczem, ale używa bibliotek Mono, przez co przez niektórych umieszczanie tego programu jako domyślny w systemie jest uważane za ryzykowne. Według Muktware istnieje ryzyko, że pewnego dnia Microsoft wykorzysta posiadane patenty na rozwiązania używane w Mono przeciwko darmowym programom korzystającym z bibliotek.

Mimo, że Lefebvre w swoich wypowiedziach podkreśla, że nie uważa Mono za zagrożenie, domyślnym odtwarzaczem w Linux Mint pozostanie Rhythmbox. Zdaniem założyciela Minta, Rhythmbox jest satysfakcjonującym rozwiązaniem i nie zachodzi potrzeba zmiany. Zespół tworzący Minta przyjrzy się bliżej Banshee jeśli ten sprawdzi się jako domyślny odtwarzacz w Ubuntu i wtedy oceni ewentualne korzyści ze zmiany.

r   e   k   l   a   m   a

W przeciwieństwie do Ubuntu, na którym bazuje Mint, w dystrybucji Lefebvre'a w najbliższym czasie nie znajdzie się również Unity. Domyślnym środowiskiem graficznym Minta pozostanie „klasyczny” GNOME.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.