Bardziej odporny Service Pack 2 dla Windows XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Zapowiadany na początek nowego roku termin premiery Service Pack 2 (SP 2) dla Windows XP zbliża się wielkimi krokami, nic więc dziwnego że na temat tej nowej zbiorczej aktualizacji systemowej pojawia się coraz więcej konkretnych informacji.

Jak można przeczytać w udostępnionym właśnie dokumencie Changes to Functionality in Microsoft Windows XP Service Pack 2, wraz z SP2 pojawi się szereg technologii mających znacznie podnieść bezpieczeństwo - w szczególności odporność systemu na ataki internetowe.

Będzie zatem nowe zarządzanie pamięcią redukujące podatność na przepełnienia buforów, domyślnie włączony firewall, zabezpieczenia przed nadużyciami przy pomocy poczty elektronicznej czy modyfikacje Internet Explorera (między innymi potwierdzona już oficjalnie opcja likwidująca popupy). Wszystko to sprawi, że systemy wyposażone w SP2 staną się odporniejsze na potencjalne zagrożenia nawet bez zainstalowanego kompletu najnowszych aktualizacji bezpieczeństwa. Ponadto, wraz z nowym Service Packiem pojawi się większe niż dotychczas wsparcie systemu dla Bluetooth i sieci bezprzewodowych.

© dobreprogramy
s