r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Barnes & Noble przeciwko androidowym patentom Microsoftu

Strona główna Aktualności

Barnes & Noble chce wykazać, że Microsoft nie powinien mieć przyznanych patentów na Androida i że bezpodstawnie pobiera za nie opłaty licencyjne.

Barnes & Noble to największy sprzedawca detaliczny na amerykańskim rynku księgarskim. Oprócz książek oferuje także czytnik e-booków o nazwie Nook oraz tablet nazwany po prostu Nook Tablet. Oba urządzenia działają pod kontrolą systemu Android. Firmie nie podobają się opłaty pobierane za niego przez Microsoft i chce zawalczyć o zmianę tych praktyk w sądzie. Barnes & Noble chce po pierwsze wykazać, że stosowane przez Microsoft definicje obszarów pokrywanych przez jego patenty są rozciągnięte do granic możliwości, często poza granice zdrowego rozsądku. W związku z tym trudno zaimplementować jakąkolwiek funkcję, aby nie natknąć się na jakiś patent. Drugim argumentem jaki wytacza Barnes & Noble jest ponad 100 przykładów rozwiązań, których dotyczą patenty Microsoftu, ale które istniały na rynku zanim Microsoft postanowił je opatentować (tzw. prior art). Podważona zostaje więc innowacyjność Microsoftu w tych przypadkach.

Firma Barnes & Noble jest pewna swojego zwycięstwa w sądzie. Liczy też na wsparcie innych firm, w tym Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.