Basket - Bookmark & Read Later Basket - Bookmark & Read Later 3.0

Strona główna Android Wiadomości Agregatory treści
Pobierz program
lub zeskanuj:

Basket - Bookmark & Read Later to aplikacja mobilna serwisu Basket, służącego do zapisywania na później treści dostępnych w internecie: artykułów, filmów oraz muzyki.

Jak deklarują twórcy Basket, usługa ma być alternatywą dla serwisu Pocket, oferując mniej funkcji, a przez to ułatwiając skupienie się na tym, co najważniejsze, czyli na lekturze treści. Pierwszym krokiem do korzystania z programu Basket będzie utworzenie konta i zalogowanie się. Do tego celu możemy użyć adresu e-mail lub konta Google.

Materiały do późniejszej lektury możemy zapisywać w Basket na kilka sposobów: wklejając link ręcznie w wersji przeglądarkowej lub w aplikacji mobilnej, używając wtyczki do przeglądarki Chrome lub mechanizmu udostępniania treści w Androidzie. Gdy zdecydujemy się zapisać wybrany materiał w aplikacji androidowej, usługa zapyta nas o to, do jakiej kategorii chcemy go przyporządkować oraz, czy chcemy stworzyć własną. Takie rozwiązanie ma ułatwiać porządkowanie zapisanych treści: artykułów, filmów lub muzyki (np. tej z SoundCloud).

W aplikacji mobilnej treści możemy czytać zarówno w trybie online, jak też offline. Linki wyświetlają się w formie listy, od najnowszego do najstarszego. Gdy wykonamy gest przesunięcia do lewej strony ekranu, wyświetli się menu z dodatkowymi opcjami: usunięcia wpisu, edytowania go lub udostępnienia. Możemy też skorzystać z trybu nocnego oraz opcji regulowania czcionki, aby sprawić, że czytanie lub oglądanie multimediów będzie maksymalnie wygodne. Aplikacja zawiera wyszukiwarkę treści zapisanych w usłudze Basket, pozwala też zaimportować zakładki z przeglądarki internetowej.

Korzystanie z aplikacji Basket jest proste, a zasady działania usługi można opanować w kilka chwil. Twórcy usługi postawili na prostotę i jakość wyświetlania treści, choć w tym ostatnim aspekcie zdarzają się błędy, np. ładowanie treści komentarzy zamiast tekstu artykułu. Ale mimo wszystko Basket może stać się ciekawą alternatywą dla coraz bardziej przeładowanego funkcjami Pocketa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!