Battle Chess: Game of Kings

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Battle Chess: Game of Kings to gra, która wprowadza szachy na zupełnie nowy poziom. Jeśli ktoś kojarzy szachy czarodziejów z Harry'ego Pottera, to na pewno już dokładnie wie, na czym będzie polegać fenomen tego tytułu. Na trójwymiarowej planszy – poza zwykłymi pionkami – można ustawić żywe, ludzko wyglądające figurki, co dodaje grze wyjątkowej dynamiki i wprowadza atmosferę rodem z prawdziwej bitwy.

Rozgrywka

W Battle Chess: Game of Kings gracz będzie miał możliwość odczuć, że właśnie rozgrywana partia szachów to nie tylko zwyczajna gra planszowa, a prawdziwa walka toczona z przeciwnikiem. Na początek trening, a w nim szansa na udoskonalenie swoich umiejętności i ćwiczenie taktyk. Tutoriale wyjaśnią zasady gry w szachy oraz przedstawią podstawowe strategie.

Jednoosobowy tryb Skill Challenge pozwoli na sprawdzenie swoich zdolności podczas przechodzenia różnych scenariuszy, gdzie będzie trzeba na przykład zakończyć daną partię tylko jednym ruchem. Dostępny multiplayer pozwoli natomiast zmierzyć się z komputerem na różnych poziomach trudności lub z prawdziwym przeciwnikiem za pośrednictwem internetu.

Dopracowane animacje pionków powodują, że gracz może poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy, gdzie musi dawać rozkazy danym jednostkom. Pionki dosłownie chodzą po planszy, a momenty w których postacie wzajemnie się zabijają, ukazane są na zbliżeniu w postaci cut scenki, którą oczywiście można pominąć. Dostępne są również klasyczne, zwykłe, nieanimowane pionki.

Battle Chess: Game of Kings daje możliwość rozgrywania partii szachowych w trzech różnych otoczeniach. Na gracza czekają też osiągnięcia i trofea, które będzie mógł zdobyć w czasie gry.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor: 1 GHz
  • Pamięć RAM: 750 MB
  • Grafika: 3D zgodna DirectX 9
  • Dysk: 3 GB

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!