reklama

BayTSP sprawdzi serwisy filmowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma BayTSP zajmująca się śledzeniem wymiany plików dla dużych wytwórni fonograficznych i studiów filmowych, w tym m.in. dla Hollywood poinformowała o rozpoczęciu testów nowego mechanizmu, pozwalającego wykryć naruszenia praw autorskich w takich serwisach jak YouTube, Dailymotion, czy Yahoo Video.

Zgodnie z wystosowanym w nocy ogłoszeniem, BayTSP nawiązało współpracę z Nippon Telephone i Telegraph Corporation (NTT), która ma doprowadzić do połączenia silnika rozpoznawania zawartości z platformą identyfikującą BayTSP's. Przedsiębiorstwa mają nadzieję, że dzięki temu uda im się wspólnie stworzyć mechanizm, za pośrednictwem którego właściciele będą mogli na bieżąco śledzić serwisy, w jakich znalazły się opublikowane przez nich utwory.

W ogłoszeniu nie wspomniano nic o tym, czy lider rynku, YouTube również bierze udział w testach i jak długo on trwa. Warto przy tym zauważyć, że Google już rok temu podjął prace nad stworzeniem podobnego mechanizmu specjalnie z myślą o YouTube, finalnie jednak nic konkretnego z tego nie wynikło.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama