r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Będą połączenia wideo w nowym iPhone OS?

Strona główna Aktualności

Z informacji zawartych w udostępnionym niedawno oprogramowaniu iPhone 3.2 dla deweloperów można wysnuć wnioski na temat planów Apple’a. Najprawdopodobniej w następnej wersji firmware’u dla telefonów firmy z Cupertino znajdzie się obsługa połączeń wideo.

SDK 3.2 dla deweloperów (zestaw narzędzi potrzebny do tworzenia aplikacji dla iPhone’ów) zawiera w części interfejs użytkownika telefonii ikony, które sugerują, że w przyszłym oprogramowaniu użytkownik będzie mógł odbierać zaproszenia do czatów wideo. Ujawnione informacje dotyczą aplikacji iChat, która obecnie nie obsługuje w iPhone’ach możliwości rozmowy wideo. Możliwe, że taka usługa pojawi się w przygotowywanym oprogramowaniu iPhone OS 4.0. W SDK znajdują się także wiadomości na temat narzędzia o nazwie VideoChat, które może być kolejnym urządzeniem do połączeń wideo. Udostępnienie nowej usługi otworzyłoby drogę dla takich programów jak Skype, a także licznych komunikatorów, z których korzystają właściciele telefonów Apple’a.

Obecnie zarówno telefon iPhone jak i zaprezentowany niedawno iPad nie posiadają możliwości korzystania z wideo czatów. Kamera wbudowana w smartphone’ach Apple’a umożliwia jedynie robienie zdjęć albo kręcenie krótkich filmów. W związku z ujawnieniem zawartości zestawu narzędzi dla deweloperów pojawiły się spekulacje, że być może Apple zamierza wprowadzić dodatkową kamerę w iPhone’ach, która umożliwiałaby odbieranie i wykonywanie połączeń wideo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.