Będzie Office na smartfonach Nokii?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zamierza ogłosić dziś szczegóły planowanego porozumienia z firmą Nokia, na mocy którego oprogramowanie Microsoft Office stanie się dostępne na telefonach komórkowych fińskiego producenta.

Zawarcie umowy oznaczałoby w praktyce, że korzystanie z pakietu Office byłoby możliwe na urządzeniach mobilnych, na których nie jest obecny system Windows Mobile. Na razie nie wiadomo, czy Microsoft zaoferuje Nokii specjalną wersję Office Mobile czy też po prostu uczyni Office Web Applications, uruchamiane za pomocą przeglądarki internetowej, kompatybilnymi z telefonami komórkowymi. Warto wspomnieć, że w marcu ubiegłego roku firmy Microsoft oraz Nokia oznajmiły, iż w przystosowaną wersję aplikacji Silverlight będą zaopatrywane telefony z systemem Symbian produkowane przez Nokię. Prawdopodobne wydaje się więc, że Microsoft chcąc wykorzystać możliwości tej technologii zaoferuje użytkownikom Nokii specjalną wersję Office Web Applications.

Aktualnie strony umowy odmawiają udzielenia szerszego komentarza do sprawy. Szczegóły mają być ujawnione po konferencji między Stephenem Elopem - prezesem Microsoft Business Division oraz Kai Öistämö - wiceprezesem wykonawczym Nokii. Konferencja ta rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego.

© dobreprogramy