r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Będzie nowa przeglądarka w BlackBerry

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas odbywających się targów Mobile World Congress firma RIM, twórca telefonu BlackBerry, przedstawiła nową przeglądarkę internetową. Aplikacja powstała w oparciu o silnik WebKit, który m.in. wykorzystywany jest w Chrome i Safari.

Nowa przeglądarka internetowa dla telefonów BlackBerry ma działać znacznie szybciej, niż jej obecna wersja. Będzie obsługiwała AJAX, CSS i HTML5. Co ciekawe, nie podano żadnych informacji na temat Flasha. Jak ogłosił RIM, aplikacja jako jedna z nielicznych przeglądarek dla telefonów komórkowych otrzymała 100 punktów na 100 możliwych w teście ACID3. W Internecie można obejrzeć krótki film prezentujący test nowej aplikacji firmy RIM.

Nowa przeglądarka będzie obsługiwać widżety dostępne w telefonach BlackBerry, a także te powstałe przy użyciu Javy. Dzięki temu będzie ona lepiej współpracować z innymi aplikacjami dostępnymi w oprogramowaniu BlackBerry OS. Niestety przedstawiciele firmy RIM nie podali informacji, kiedy nowa przeglądarka zostanie włączona do oprogramowania. Informacje o pracach nad jej powstaniem krążyły w Internecie już od zeszłego roku. Obecna wersja przeglądarki internetowej dostępnej w telefonach BlackBerry krytykowana jest za powolne działanie, a także brak obsługi niektórych technologii internetowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.