r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Będzie sprzętowe wspomaganie Flasha na Mac OS X

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Niedawno Apple udostępnił API pozwalające wykorzystać moc układów graficznych NVIDIA do dekodowania materiału wideo H.264 w systemie Mac OS X. Sytuację tę postanowiła wykorzystać firma Adobe i rozpoczęła prace nad zwiększeniem wydajności Flasha podczas odtwarzania wideo m.in. w serwisie YouTube.

Wspomaganie dekodowania w odtwarzaczach wideo bazujących na Flashu będzie możliwe w Makach wyposażonych w układy graficzny NVIDIA (GeForce 9400M, 320M i GT 330M), które pracują pod kontrolą systemu Mac OS X 10.6.3 i nowszych. Adobe zapowiedziało, że udostępni tę funkcję krótko po wydaniu Flash Playera 10.1, który także przyniesie wiele usprawnień właścicielom komputerów z logo nadgryzionego jabłka. Niestety posiadacze starszych komputerów Apple oraz osoby pracujące w systemie Leopard i wcześniejszych nie będą mogły skorzystać ze wspomagania dekodowania wideo przez GPU.

Finalna wersja Flash Playera 10.1 dla Mac OS X ujrzy światło dzienne w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wkrótce po tym zostanie ona wzbogacona o akcelerację GPU.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.