Będzie tani Internet w Warszawie ?

Strona główna Aktualności

O autorze

Stołeczna firma JAAZ przedstawiła plan radiowego dostępu do Internetu za kilkanaście złotych miesięcznie. Przedsięwzięcie ma objąć najpierw Grochów, następnie Warszawę i okolice.

Do tej pory radiowy dostęp do Internetu kojarzył się z hot-spotami, czyli miejscami, gdzie można było bezprzewodowo serfować po sieci. Według Sebastiana Wallosa, jednego z właścicieli firmy JAAZ, cała Warszawa ma być olbrzymim hotspotem. Prace ruszają na początku przyszłego roku, natomiast z taniego Internetu mieszkańcy stolicy będa korzystać od kwietnia. Firma chce oferować dostęp do sieci nawet za kilkanaście złotych miesięcznie, jednak jaka to będzie kwota, jak narazie nie ustalono. Internauta będzie płacił jedynie za ściągnięte dane. Do tego dojdzie jednorazowa opłata instalacyjna w wysokości 150 złotych.

W Polsce inicjatywa jaką podjęła firma JAAZ jest innowacyjna. Według Tomasza Teluga z Instytutu e-Gospodarki w Centrum im. Adama Smitha, spotka się ona z entuzjastycznym przyjęciem. JAAZ ma spore szanse na zrealizowanie przedsięwzięcia, ponieważ wysokie ceny spowodowały głód dostępu do Internetu - dodaje Telug.

Jeżeli realizacja projektu zaowocuje pomyślnie, Warszawa stanie się jednym z nielicznych miast w Europie, których mieszkańcy mogą korzystać z radiowych łączy.

© dobreprogramy
s