Będzie więcej gier z serii Oddworld. To tylko kwestia pieniędzy

Strona główna Aktualności

O autorze

Oddworld: Abe's Oddysee z 1997 roku to pozycja absolutnie kultowa i nic dziwnego, że fani czekają (wciąż) na jej usprawnioną graficznie wersję w postaci New 'n' Tasty! Odpowiedzialny za grę Lorne Lanning w następnej kolejności ma w planach przeróbkę Abe's Exoddus, ale chciałby wreszcie wydać także zupełnie nowy projekt w ramach marki Oddworld. Na to jednak potrzebuje kilku ładnych milionów dolarów, nie z Kickstartera.

Wizja sfinansowania produktu przez fanów kusi, ale jednak za wiele może być z tym komplikacji w stosunku do pożytku. Inna sprawa, że powiedzmy 2 miliony sprawy nie załatwiają, a zgromadzić sensowne 5 czy 6, co już by dawało większe możliwości, do najłatwiejszych zadań nie należy. Dlatego gorąco liczy się na dobrą sprzedaż New 'n' Tasty! 250 tysięcy sprzedanych kopii to gwarancja rozpoczęcia prac nad odświeżeniem przygód sympatycznego Abe'a z niegdyś świetnej kontynuacji, podczas gdy pół miliona wykupionych egzemplarzy otwiera drogę do opcji pracy nad czymś zupełnie nowym. Prawdopodobnie po trochu mitycznym dla graczy The Brutal Ballad of Fangus Klot...

Lanning zauważa, że zrobić coś na bazie starocia to czynność łatwiejsza, niż przygotować grę od podstaw. Stąd mowa o zupełnie innych pieniądzach. Trzeba zaprojektować postacie, środowisko, a złożenie tego w sensowną całość od strony programistycznej (na bazie własnego lub licencjonowanego silnika) to też nie lada wyzwanie. Tutaj z Fangusem byłoby nieco z górki, bo Lorne od ponad roku przymierza się do przygód bohatera, rozrysowując plansze, ale wraz zespołem ma też inne ciekawe pomysły, czekające na realizację. Tak czy siak, Exoddus HD jest oto kolejny w planach.

© dobreprogramy

Komentarze