Bejeweled Deluxe 1.861

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bejeweled Deluxe to absolutna klasyka gatunku, jeśli o propozycje dla osób grających na komputerze tylko od czasu do czasu chodzi. Ten tytuł wprowadził na salony oraz rozpowszechnił pomysł na dopasowywanie do siebie przynajmniej trzech identycznych elementów, aby usunąć wszystkie z ekranu. Zabawa jest mocno niezobowiązująca, choć prosta idea, leżąca u podstaw produkcji, potrafi wciągnąć osoby w różnym wieku.

Każdy kolejny poziom to zawsze losowo ułożone elementy. Rozmieszczone są one w poziomych i pionowych rzędach. Dopasowanie obiektów następuje poprzez zamianę miejscami dwóch przylegających do siebie. Zmiana dojdzie niemniej do skutku tylko wtedy, kiedy w rezultacie zetkniemy ze sobą trzy takie same elementy lub więcej. Naturalnie gramy na punkty. Szczególnie cenne jest kasowanie kilku linii po sobie.

W głównym trybie zabawy, za każdym razem, gdy usuniemy jakieś klejnoty z ekranu, zapełniamy pasek widoczny na dole. Pełny przywoła wir, który przeniesie nas do kolejnego etapu. Alternatywny rodzaj rozgrywki to zabawa na czas, kiedy nie tylko należy doładowywać pasek, ale trzeba robić to szybko, gdyż stopniowo będzie on malał. Pierwowzór nie oferuje specjalnych mocy. Wprowadzono je w późniejszych częściach.

Ograniczenia wersji trial

Wersja demonstracyjna pozwala na nieskrępowaną zabawę, ale z limitem uruchomienia gry 5 razy. Później trzeba będzie grę nabyć, jeśli chce się kontynuować rozgrywkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!