Belfiore: chcemy dać użytkownikom Androida i iOS-a korzyści z Windowsa

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Ostatnio informowaliśmy o nowej testowej kompilacji Windowsa 10 oznaczonej numerem 16251. Jedną z ciekawszych jej funkcji, jest Continue on PC, czyli wysyłanie stron z Androdia na PC. Taki ukłon w stronę użytkowników mobilnego systemu od Google jednak najwyraźniej nie spodobał się fanom Windows Phone'a. Na domiar złego, oliwy do ognia na Twitterze dodał Joe Belfiore, ojciec chrzestny mobilnego Windowsa.

Belfiore swoimi wypowiedziami uruchomił lawinę negatywnych wpisów. Były szef działu mobilnego Microsoftu, próbując odpowiedzieć na rzekomą nienawiść Microsoftu w stosunku do swojego systemu mobilnego, zanegował tezę postawioną przez jednego z użytkowników. Dodał też, że funkcja Continue on PC jest jednie próbą zaoferowania niektórych funkcji Windowsa tym, którzy korzystają z Androida i iOS-a.

Mimo że udziały Windows na rynku smatrfonów wynoszą 0,1 proc. i ciągle spadają, pozostałe wierne grono użytkowników wciąż nie może się pogodzić z polityką Microsoftu. Wyraz temu dał wpis Dana Rotha, który skomentował słowa Belfiore'a w następujący sposób: My nie czujemy miłości. Zazwyczaj czujemy się bardziej jak obywatele drugiej kategorii, jeśli chodzi o produkty i usługi Microsoftu.

Nie jest to pierwsza porażka komunikacyjna Belfiore'a. W 2011 roku w trakcie oficjalnego wywiadu nie powiedział prawdy o aktualizacjach WP 7, za co później musiał wielokrotnie przepraszać. Po roku również dostało mu się za tłumaczenie, że użytkownicy WP 7.5 nie dostaną aktualizacji z powodu ograniczeń sprzętowych.

© dobreprogramy