BenchMe BenchMe Build 906

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BenchMe to wyjątkowo prosty w obsłudze benchmark dysków, pozwalający przetestować prędkość odczytu danych z nośników SSD, HDD, ale także pamięci przenośnych oraz kart pamięci. Wyświetlane są również informacje, czy dane nośnik obsługuje wybrane technologie kontroli, w tym S.M.A.R.T.

Testowanie rozpocząć należy od wskazania na liście nośnika, który ma zostać poddany badaniu. Wyświetlane są tu zarówno wszystkie partycje komputera (włącznie z nazwami woluminów, co nie jest oczywiste w tego typu oprogramowaniu) oraz podłączone do komputera nośniki przenośne.

Po wybraniu odpowiedniego dysku wystarczy już tylko przycisnąć duży przycisk Start. Rozpocznie się test prędkości odczytu danych, na bieżąco wyświetlający wyniki na wykresie. Zaznaczana jest również minimalna i maksymalna osiągnięta wartość. W przypadku dysków SSD cały test nie trwa dłużej niż kilkanaście-kilkadziesiąt sekund.

Program sprawdzi się zatem świetnie głównie w sytuacjach, kiedy szybko chcemy sprawdzić osiągi odczytu dysku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!