Beniamin blokuje fora

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowa wersja polecanego przez Romana Giertycha programu ma domyślnie włączoną blokadę grup dyskusyjnych i forów internetowych. Równocześnie Beniamin nadal umożliwia wchodzenie na strony neonazistów. - pisze Gazeta.pl.

Po zamieszaniu spowodowanym ujawnieniem listy haseł blokowanych przez Beniamina wydano nową wersję, z której usunięto część kontrowersyjnych wpisów, za to postanowiono zablokować większość forów internetowych i grup dyskusyjnych. Osoby, które zainstalują polecany przez MEN program będą miały domyślnie zablokowany dostęp do grup dyskusyjnych na serwerach Google, Onetu i Yahoo! oraz for na Gazeta.pl.

Kontrowersyjne jest także to, że twórcy programu szczególną uwagę poświęcili blokadzie stron poświęconych homoseksualizmowi, nadal jednak przepuszczane są strony oferujące treści ksenofobiczne, nazistowskie i pedofilskie. Co ciekawe, blokowany jest także dostęp do informacji o złożeniu do prokuratury zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa przez Romana Giertycha.

Więcej na temat programu Beniamin można przeczytać w artykule Giertych chwali Beniamina - ten blokuje fora opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s