Beryl 0.1.4

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja menadżera okien o otwartym kodzie Beryl stworzonego z myślą o wykorzystaniu możliwości X Window OpenGL.

Beryl to projekt oparty na menadżerze okien Compiz firmy Novell. Wywodzi się on z gałęzi społecznościowej Compiz-Quinnstorm i aktualnie jest w pełni niezależnym akceleratorem pulpitu. Aplikacja oferuje m. in. wyświetlane takich efektów jak pulpit w postaci trójwymiarowej kostki sześciennej, którą można dowolnie konfigurować (przezroczystość, grafiki, wielkość, przybliżenie itp.), segregację okienek i wyświetlanie ich w postaci miniaturek po różnorodną animację takich czynności jak minimalizacja, otwieranie czy przesuwanie po pulpicie okien programów. W Berylu 0.1.4 zmiany dotyczą nie tylko dodania nowych pluginów w tym efekt spadających opłatków śniegu, ale również posegregowania ich w odpowiednie kategorie ułatwiając nawigację po interesujących użytkownika dodatkach.

Wszyscy zainteresowani mogą pobrać najnowszą wersję Beryla oznaczoną jako 0.1.4 z serwera projektu w postaci skompresowanych archiwów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych