reklama

Beryl 0.2.0 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół tworzący menadżera okien o otwartym kodzie - Beryl - wydał właśnie stabilną wersję swojej aplikacji.

Beryl to projekt oparty na menadżerze okien Compiz firmy Novell stworzony z myślą o wykorzystaniu możliwości X Window OpenGL. Wywodzi się on z gałęzi społecznościowej Compiz-Quinnstorm i aktualnie jest w pełni niezależnym akceleratorem pulpitu. Aplikacja oferuje m. in. wyświetlane takich efektów jak pulpit w postaci trójwymiarowej kostki sześciennej, którą można dowolnie konfigurować (przezroczystość, grafiki, wielkość, przybliżenie itp.), segregację okienek i wyświetlanie ich w postaci miniaturek po różnorodną animację takich czynności jak minimalizacja, otwieranie czy przesuwanie po pulpicie okien programów.

Wersja 0.2.0 w porównaniu do ostatniego stabilnego wydania przynosi sporą ilość ciekawych dodatków wśród, których znajdziemy miedzy innymi nowe pluginy (Thumbnail, Snap, Opacify, Group) i dekoratory okienek. Poza tym zmianie uległ główny interfejs zarządzania wtyczkami, który stał się teraz bardziej przejrzysty i funkcjonalny. Użytkownicy z pewnością docenią również poprawę wydajności i stabilności działania aplikacji.

Wszystkich zainteresowanych instalacją Beryla na swoim systemie operacyjnym odsyłamy na stronę projektu, na której znajdują się przewodniki instalacji dla najpopularniejszych dystrybucji Linuksa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama