Beryl i Compiz oficjalnie razem

Strona główna Aktualności

O autorze

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pierwszych pogłoskach dotyczących połączenia projektów Compiz i Beryl. Teraz informacje te potwierdziły się, pojawiły się też pierwsze założenia dotyczące wspólnego rozwoju.

Połączenie tych dwóch projektów, mimo iż na pierwszy rzut oka bardzo podobnych, będzie dość skomplikowaną operacją. Konieczne będzie podjęcie wielu decyzji na temat tego co znajdzie się w nowym projekcie, ciężko będzie pogodzić dążenie do stabilności twórców Compiza i pogoń za nowymi funkcjami programistów Beryla.

Jako rozwiązanie tych problemów zaproponowano stworzenie dwóch gałęzi projektu. Compiz-Core będzie bazować na źródłach projektu Compiz, jej twórcy skupią się nad rozwojem podstawowej funkcjonalności. Compiz-Extra ma łączyć funkcje obu dotychczasowych projektów i być czymś w rodzaju poletka eksperymentalnego, jednocześnie gwarantującego wysoką jakość kodu i stabilność.

To, jak te założenia przełożą się na rozwój projektu jest jeszcze niewiadomą, ale mamy nadzieję, że połączenie sił wyjdzie im na dobre.

© dobreprogramy

Komentarze