Beta Acrobat Readera 7.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Adobe udostępniło wybranym partnerom beta wersję nowej przeglądarki plików w formacie PDF - Acrobat Reader 7.0. Oprogramowanie, które dotychczas nie było jeszcze nigdzie prezentowane, prawdopodobnie będzie powszechnie dostępne na koniec roku.

Pakiet o rozmiarach 18MB zawiera kilka zupełnie nowych możliwości, m.in. będzie można wypełniać formularze, podpisywać dokumenty, korzystać z podglądu dokumentów w klientach pocztowych i przeglądarkach internetowej, oraz dołączać inne pliki PDF i nie tylko do tworzonych dokumentów w formacie PDF. Acrobat Reader 7.0 będzie się także automatycznie aktualizował w tle.

Na świecie rozdystrybuowano już ponad 700 mln kopii przeglądarki PDF-ów Adobe, stąd coraz więcej firm decyduje się na publikację swojej dokumentacji w formacie PDF, zamiast dokumentów "Worda". Ale program miał także swoich krytyków, którzy twierdzili że zbyt długo się ładuje. Związane to było z dużą ilością plug-inów ładowanych do pamięci komputera w momencie uruchamiania Acrobat Readera. W szóstej wersji pakietu często także występował błąd w przypadku uruchomienia programu w oknie przeglądarki internetowej. Problemy te nie dotyczą użytkowników Mac OS, bowiem w tym systemie znajduje się wewnętrzna przeglądarka PDF-ów.

© dobreprogramy
s