Beta Adobe XD już na Windowsie. Zrób sobie aplikację i zaprojektuj stronę za darmo

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Program do prototypowania aplikacji i projektowania stron, Adobe Experience Design CC, jest już dostępny na Windowsa. Projekt Adobe XD powstał jako eksperyment dla macOS, ale firma wciąż nad nim pracuje i wygląda na to, że dostaniemy niebawem kompleksowe, przydatne narzędzie, które ułatwi tworzenie stron i aplikacji mobilnych. W przeciwieństwie do wielu innych programów Creative Cloud, Adobe XD jest dostępny za darmo – wymaga jedynie założenia konta Adobe ID.

Adobe Experience Design CC to program przeznaczony do projektowania i prototypowania stron i aplikacji mobilnych, z możliwością podglądu na prawdziwym urządzeniu. W programie znajdują się wszystkie narzędzia niezbędne do opracowania interfejsu i zachowania aplikacji.

Program powstał od podstaw z myślą o szybkim i wygodnym projektowaniu przez osoby, które nie programują. Można w nim przechodzić między widokiem projektu wizualnego i prototypu aplikacji, gdzie widoczne są relacje i przejścia. Można tez uruchomić podgląd, by przetestować pomysły. Na systemie macOS można także wysłać prototyp na smartfon podłączony do komputera, by skorzystać z ekranu dotykowego – trzeba tylko zainstalować na nim aplikację dla Androida lub iOS.

Wiele zadań, jak tworzenie siatek czy powielanie elementów, zostało zautomatyzowanych. Można dzięki temu dokładnie przetestować zachowanie interaktywnych elementów aplikacji, animacje, przejścia i tym podobne rzeczy, które znajdują się w prototypie.

Narzędzia w Adobe Experience Design CC pozwalają rysować i układać własne elementy, a także na wiele sposobów wykorzystywać i modyfikować zasoby z Adobe Stock lub dostarczone przez dysk Creative Cloud. Przy eksporcie materiały te zostaną od razu zoptymalizowane pod kątem przyszłej aplikacji.

By pobrać program trzeba zalogować się z użyciem Adobe ID lub założyć nowe konto, nie trzeba jednak mieć płatnej subskrypcji Creative Cloud. Trzeba też mieć na uwadze, że o ile na macOS Adobe XD jest projektem dojrzałym i funkcjonalnym, na Windowsie dopiero raczkuje.

© dobreprogramy