r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Beta Adobe XD już na Windowsie. Zrób sobie aplikację i zaprojektuj stronę za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Program do prototypowania aplikacji i projektowania stron, Adobe Experience Design CC, jest już dostępny na Windowsa. Projekt Adobe XD powstał jako eksperyment dla macOS, ale firma wciąż nad nim pracuje i wygląda na to, że dostaniemy niebawem kompleksowe, przydatne narzędzie, które ułatwi tworzenie stron i aplikacji mobilnych. W przeciwieństwie do wielu innych programów Creative Cloud, Adobe XD jest dostępny za darmo – wymaga jedynie założenia konta Adobe ID.

Adobe Experience Design CC to program przeznaczony do projektowania i prototypowania stron i aplikacji mobilnych, z możliwością podglądu na prawdziwym urządzeniu. W programie znajdują się wszystkie narzędzia niezbędne do opracowania interfejsu i zachowania aplikacji.

Program powstał od podstaw z myślą o szybkim i wygodnym projektowaniu przez osoby, które nie programują. Można w nim przechodzić między widokiem projektu wizualnego i prototypu aplikacji, gdzie widoczne są relacje i przejścia. Można tez uruchomić podgląd, by przetestować pomysły. Na systemie macOS można także wysłać prototyp na smartfon podłączony do komputera, by skorzystać z ekranu dotykowego – trzeba tylko zainstalować na nim aplikację dla Androida lub iOS.

r   e   k   l   a   m   a

Wiele zadań, jak tworzenie siatek czy powielanie elementów, zostało zautomatyzowanych. Można dzięki temu dokładnie przetestować zachowanie interaktywnych elementów aplikacji, animacje, przejścia i tym podobne rzeczy, które znajdują się w prototypie.

Narzędzia w Adobe Experience Design CC pozwalają rysować i układać własne elementy, a także na wiele sposobów wykorzystywać i modyfikować zasoby z Adobe Stock lub dostarczone przez dysk Creative Cloud. Przy eksporcie materiały te zostaną od razu zoptymalizowane pod kątem przyszłej aplikacji.

By pobrać program trzeba zalogować się z użyciem Adobe ID lub założyć nowe konto, nie trzeba jednak mieć płatnej subskrypcji Creative Cloud. Trzeba też mieć na uwadze, że o ile na macOS Adobe XD jest projektem dojrzałym i funkcjonalnym, na Windowsie dopiero raczkuje.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.