Beta BoxOff Play Techlandu — gry w ramach oferty abonamentowej z chmurą w tle

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec zeszłego roku Techland, rodzimy producent oraz wydawca gier, ruszył z własnym cyfrowym sklepem BoxOff Store, dołączając tym samym do grona Muve Digital oraz platformy Cdp.pl. Firma nie zdecydowała się jednak po prostu na przedstawianie alternatywnych i konkurencyjnych ofert na poszczególne produkty, lecz postanowiła spróbować zrobić w temacie coś więcej. Jakiś czas temu zapraszano zainteresowanych do udziału w testach beta rozwiązania nazwanego wstępnie BoxOff Play. Nareszcie wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi. To wspólny projekt Techlandu i firmy OXYCOM.

Pomysłodawcy rozwiązania dalej zachęcają do zapisów do otwartych właśnie testów, równocześnie wyjaśniając, do czego dążą. Wyszli z założenia, że doskonałym pomysłem będzie zaoferowanie graczom nielimitowanego dostępu do katalogu gier (w chwili startu ma być ich przeszło 100) w ramach przystępnego abonamentu. Korzystający z danego konta użytkownik może na dowolnym komputerze uzyskać dostęp do aktualnie oferowanych tak tytułów po prostu instalując klienta BoxOff Play i się logując.

OXYCOM zadba o zaplecze technologiczne i sporo się mówi chociażby o technologii cloudpaging (ciekawscy powinni zapoznać się z opisem OXYManagera Plus), ale dla przeciętnego zjadacza chleba sprawa przedstawia się dosyć prosto. Gry ma w chmurze. Dostaje aplikację, która zajmuje się zarządzaniem nimi. Kiedy ma ochotę sprawdzić jakiś z dostępnych w abonamencie projektów przystępuje do ściągania go, ale zabawę może zacząć już przy 20% skończonego pobierania. Reszta danych dociągana jest w tle.

Nie mówi się na razie o cenach, za to z wstępnie ujawnionych informacji wygląda na to, że wykupimy sobie dostęp nie tylko do wszystkich gier ze sklepu, co pewnie swoje kosztować będzie, lecz też pomniejszych pakietów tematycznych. Wspomina się o przygotowywaniu atrakcyjnych ofert pod określone grupy graczy. Na chwilę obecną nie podaje się orientacyjnego terminu startu usługi, ale jak wspominałem zapisać się może do testów każdy chętny. Ci, którzy przystąpili do nich wcześniej w ciemno, niechaj sprawdzą skrzynki pocztowe. Dostali kody dostępu ważne 48 godzin. Testerzy mogą liczyć na gry z BoxOff Store w ramach podziękowania za wkład w rozwój projektu Play.

© dobreprogramy

Komentarze