reklama

Beta Office 2010 w trzecim kwartale

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zapowiedział, że w trzecim kwartale br. udostępni wybranym osobom testową wersję pakietu biurowego Office 2010.

Liczba testerów, choć ograniczona, będzie całkiem spora. Julie White kierująca grupą produktową Exchange Server ocenia, że liczba testerów wyniesie kilkaset tysięcy. Beta będzie więc udostępniona nie tylko subskrybentom MSDN i TechNet. Mimo, że nie będzie publiczna, będzie więc łatwa do zdobycia.

W Office 2010 będzie już można ustawić OpenDocument Format jako domyślny. W Office 2007 SP2 jest już on obsługiwany, ale nie na równi z formatami Microsoftu. Zaktualizowane zostanie także wsparcie dla formatu ISO 29500, który powstał na bazie OOXML Microsoftu. Obecnie Office 2007 nie obsługuje go w pełni.

Nowością będą Office Web Apps, aplikacje webowe integrujące się z pakietem Office. Mają one działać nie tylko w Internet Explorerze ale także w Firefoksie i Safari, być może też w Chrome i innych przeglądarkach. Istotną zmianą będzie dostępność pakietu Office w wersji 64-bitowej. Dotychczas była dostępna tylko wersja 32-bitowa (do wersji 4.3 16-bitowa) i na systemach 64-bitowych działała ona w trybie kompatybilności.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić