Beta 2 Windows Vista dopiero w styczniu lub lutym?

Strona główna Aktualności

O autorze

Paul Thurrott na łamach serwisu WindowsITPro donosi o spodziewanym opóźnieniu w wydaniu wersji Beta 2 systemu Windows Vista. Zamiast planowanego 7 grudnia ma się ona pojawić dopiero w styczniu lub lutym. Pomimo to, ponieważ terminy wydań Visty są bardzo napięte, korporacja będzie próbować nadrobić utracony czas rezygnując z wydania jednej z wersji kandydujących do miana wersji finalnych (Release Candidate), które są planowane po wersjach beta. Informacje te pochodzą z anonimowego "źródła" w Microsoft.

Jak twierdzi Paul Thurrott, przedstawiciel Microsoftu poinformował go, że korporacji bardzo zależy na utrzymaniu terminu wydania Visty w drugiej połowie przyszłego roku. Zależy nam zarówno na dotrzymaniu harmonogramu, jak i na wydaniu wysokiej jakości produktu - powiedział. Jednocześnie dodał, że klienci nieustannie domagają się większej ilości wersji pomiędzy kolejnymi betami za pośrednictwem programu Community Technology Preview (CTP). Stwarza to okazję do częstszych raportów o błędach, a co za tym idzie - prowadzi do lepszego efektu końcowego. Należy spodziewać się wydawania kolejnych wersji CTP w ciągu najbliższych miesięcy, gdyż jesteśmy bardzo zadowoleni z tego programu.

Z wcześniejszych informacji o opóźnieniach w wydaniu wersji Beta 2 wynikało, że pojawi się ona z dużo mniejszym opóźnieniem - tj. pod koniec grudnia. Wygląda jednak na to, że Microsoft będzie miał poważne problemy z wydaniem Bety 2 jeszcze w tym roku. Nie wiadomo, czy opóźnienie wpłynie na inne, powiązane z Vistą produkty takie jak Internet Explorer 7 Beta 2 czy Windows Media Player 11 Beta 1, które pierwotnie również miały ujrzeć światło dzienne 7 grudnia.

© dobreprogramy
s