reklama

Beta mobilnego Firefoksa już dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mozilla wydała pierwszą wersję beta przeglądarki Firefox 4 for mobile.

Firefox 4 for mobile to mobilna przeglądarka internetowa Mozilli przeznaczona do instalowania na urządzeniach z systemem Android i Maemo, wcześniej rozwijana pod nazwą kodową Fennec. Przeglądarka bazuje na tej samej platformie technologicznej co Firefox 4, dzięki czemu obsługuje funkcję Firefox Sync, Awesome Bar i Add-ons. Posiada także spersonalizowaną stronę startową, obsługuje przeglądanie w kartach z widokiem miniatur oraz mechanizm Pinch-to-Zoom do powiększania fragmentów witryn. Firefox 4 for mobile oferuje także funkcję Save to PDF, Share Page i menadżer haseł.

Wśród nowości wprowadzonych do wersji beta mobilnego Firefoksa warto wymienić technologię o nazwie Layers, która ma poprawić wydajność i czas reakcji przeglądarki oraz zwiększyć płynność takich działań jak przewijanie, powiększanie i wyświetlanie animacji na stronach internetowych. Programiści pochwalili się także funkcją Electrolysis, której esencją jest uruchomienie interfejsu przeglądarki w oddzielnym procesie. Dzięki Electrolysis mobilny Firefox może szybko reagować na polecenie użytkownika, w szczególności podczas dużego obciążenia CPU związanego z przetwarzaniem kodu JavaScript lub ładowania rozbudowanych stron internetowych.

Wersję beta przeglądarki Firefox 4 beta for mobile można pobrać ze strony domowej projektu. Aplikacja współpracuje z telefonem Nokia N900 (Maemo) oraz urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android w wersji 2.0 lub nowszej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama