r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Beta narzędzi deweloperskich dla Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

Microsoft wydał wersję beta narzędzi deweloperskich dla systemu Windows Phone 7. Firma poinformowała o tym wydarzeniu na swoim blogu.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o problemach jakie może mieć Windows Phone 7. Programiści tworzący aplikacje na jego potrzeby pozbawieni byli zarówno wersji deweloperskiej systemu, jak i odpowiednich narzędzi. Najwyraźniej obawy były przedwczesne - Microsoft poinformował, że udostępnia narzędzia deweloperskie w wersji beta. Mają one pomóc programistom w pracach nad tworzeniem gier i programów na potrzeby WP7. Udostępniono takie narzędzia jak Microsoft Expression Blend for Windows Phone pozwalający na tworzenie interfejsów użytkownika czy biblioteki Windows Phone 7 API. Z pełną listą zmian wprowadzonych w narzędziach deweloperskich można zapoznać się na stronach MSDN.

Twórcy programów dla Windows Phone 7 mają teraz czas do października, kiedy to najprawdopodobniej trafią do sprzedaży pierwsze smartfony z nowym systemem. Osoby, które chcą nauczyć się tworzenia aplikacji dla systemu, mogą wziąć udział w wirtualnych kursach. Odbędą się one 20 i 22 lipca. Więcej informacji na blogu Microsoftu, tam również znajduje się link do rejestracji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.