Betatest Battlefield Heroes

Strona główna Aktualności

O autorze

Battlefield Heroes wzbudziło ogromne emocje od momentu ogłoszenia prac nad tytułem. Oto DICE robiło darmową grę, działającą jako wtyczka do przeglądarki, a dostęp do niej miał uzyskać niemal każdy, wszystko za sprawą jej niskich wymagań systemowych. Zapotrzebowanie okazało się być bardzo duże - z tego powodu chociażby do dzisiaj trwają zamknięte testy, które zakończyć się mają jakoś w tegoroczne wakacje. Cóż, nie powinna jednak nikogo zaskoczyć kolejna zmiana terminu premiery - warto dodać, że na ostateczne oddanie produkcji do użytku czekamy od zeszłego lata.

Wedle założeń, Heroes jest lżejszą wersją flagowej strzelanki szwedzkiego studia, czyli oczywiście Battlefield, podaną w komiksowej oprawie (panowie pozazdrościli widać sukcesu Team Fortress 2). Jak już nadmieniłem wcześniej, gra będzie darmowa, przy dodatkowym zaimplementowaniu systemu mikrotransakcji, polegającym na opcji nabywania za pieniądze punktów, które przeznaczać możemy potem na różne dodatki do naszej postaci. Nie jest to jednak obowiązkowe, bowiem bawić się można i bez jakichkolwiek bajerów. Zaznaczono również pojawienie się reklam, jednak ich obecność ograniczyć ma się tylko do obrazków na witrynie oraz w menu gry. Na całe szczęście nie będą nas nękać w trakcie samej walki. Każdy chętny może uzyskać dostęp do wersji beta, zgłaszając się na stronie gry. Dodatkowo trzeba się przy tym uzbroić w cierpliwość, bo trochę może potrwać, zanim zwolni się miejsce.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i długim czekaniu w końcu jednak nadszedł ten dzień – w mojej skrzynce e-mailowej pojawił się kod dostępu. Pierwszą rzeczą, którą ujrzeć nam przyjdzie po logowaniu to przejrzysta, kolorowa główna witryna, zachęcająca do jak najszybszego stworzenia postaci oraz ruszenia w bój. Proces kreacji naszego wojownika rozpoczynamy od zdecydowania po której stronie konfliktu stajemy – czy zostaniemy żołnierzem Royal czy National Army (przypominające odpowiednio siły brytyjskie i niemieckie z okresu II Wojny Światowej). Wybrać możemy ogólny wygląd, w tym wąsy, brodę, fryzurę i podobne. W gruncie rzeczy wpływu na rozgrywkę to nie ma. Ponadto tak jak i w innych odsłonach Battlefield musimy wybrać klasę dla bohatera. Da się zostać Komandosem, Strzelcem albo Żołnierzem, a każdy z nich ma oczywiście inne zdolności i wymaga odmiennego stylu gry. Do rozpoczęcia zabawy z Battlefield Heroes trzeba jeszcze pobrać wtyczkę do przeglądarki i zaktualizować pliki.

1 2 3 następna
© dobreprogramy

Komentarze