reklama

Bethesda nie jest zainteresowana Wii U

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Do listy producentów gier, którzy nie są zainteresowani zbytnio przygotowywaniem projektów na konsolę Wii U, możemy dorzucić Bethesdę Softworks. Podczas gdy komputerowcy oraz posiadacze konsoli Xbox 360 i PlayStation 3 od dawna już zachwycają się pięknem The Elder Scrolls V: Skyrim, fani platformy Nintendo nie doczekają się ani tego dzieła, ani niczego, co obecnie powstaje pod okiem wydawcy. Nie wiadomo jak będzie kiedyś, ale za rogiem są już przecież konsole nowej generacji...

Bethesda wyjaśnia, że to po prostu kwestia wymagań, jakie stawia przed docelowym sprzętem dana gra. Chociaż Nintendo twierdzi, iż Wii U porównywalne jest mocą z obecnymi konsolami Microsoftu oraz Sony, faktycznie nie jest tak różowo. Sprawa drugorzędna to sama słaba sprzedaż urządzenia. Mało prawdopodobne, żebyśmy nagle ujrzeli więc jednak przystosowane do obsługi padletem The Elder Scrolls Online, Wolfensteina: The New Order czy horror The Evil Within.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama