Jakie wady miała nokia 6310i?

Minęło już 15 lat po premierze ten telefon nadal jest jednym z lepszym dla osób wymagających prostej i bezawaryjnej obsługi. Odpowiednie rozmiary, wygodna klawiatura i czytelny (nawet w słońcu!) wyświetlacz to podstawa. Wydawać by się mogło, że to był telefon bez wad. Są jednak wady, o których się nie piszę.

Link do mgsm.pl

1. Bardzo wycierająca się obudowa

Obudowa była okropnie podatna na wycieranie. Znalezienie używanego egzemplarza z brakiem śladów używania jest niemożliwe. Jest to już stary telefon ale przecież takie nokie 3310 przez lata potrafiły zachować idealny wygląd. Ta część telefonu była też bardzo łatwa do skopiowania i teraz kupując obudowę nie wiadomo czy to oryginał czy zamiennik. Zamiennik jest jeszcze gorszy bo potrafi pęknąć a wyciera się równie szybko co oryginał.

2. Monochromatyczny wyświetlacz

Wyświetlacz monochromatyczny już na tamte czasy był już "stary". Nokia 3510i miała już kolorowy wyświetlacz a premierę odbyła się tego samego roku. Co ciekawe można samodzielnie przerobić ten telefon na wersje z kolorowym wyświetlaczem.

3. Monofoniczne dzwonki

Jest to wada trochę naciągana, ponieważ nie dla każdego ważne jest, że telefon piszczy zamiast dzwonić. Mimo wszystko jest to wada, która nie powinna się znaleźć w tym telefonie, ponieważ nokia 3510i ma polifonie.

4. Cena

Aktualne ceny na allegro są po prostu zbyt duże jak na telefon tych możliwości. Cena dostatecznego egzemplarza z ładowarką to około 100zł. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Nokia 3510i jest do kupienia za 33zł. A porównując do dzisiejszych telefonów to już bardzo drogi telefon (porównując możliwości za tą samą cenę).
Ceny "nowych" telefonów to jakiś żart ponieważ to tylko oryginalna płyta główna z podrobioną obudową, klawiaturą, głośnikiem, mikrofonem, baterią, wyświetlaczem. Soft ustawiony, żeby wyglądało jak nówka i się sprzedaje.

Mimo tych wad to jednak udany model, żaden telefon nie obsługiwało mi się tak intuicyjnie i żaden tak wygodnie nie leżał mi w dłoni. Dzisiaj niestety ten telefon nie jest już dla mnie wystarczający.

Zdjęcia pochodzą ze strony neowin.net