Better Explorer 2.5.3 RC3

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Better Explorer to znajdujący się obecnie w fazie rozwoju, bezpłatny menadżer plików, który z powodzeniem zastąpić mógłby klasyczny Eksplorator w Windows 7/8. Pomimo, iż jego wygląd nie odbiega znacząco od systemowego mechanizmu to skupia on w sobie zestaw użytecznych funkcji i rozwiązań w znaczny sposób usprawniających codzienną pracę z komputerem.

Jedną z największych różnic, a zarazem nowości w porównaniu do Eksploratora Windows jest sprawdzony mechanizm wstążki. Podobnie jak w przypadku pakietu Microsoft Office, tak również i tutaj rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze. Wszystkie dostępne opcje i narzędzia poukładane zostały na odpowiadających im zakładkach, dzięki czemu odnalezienie wybranej funkcji odbywa się dużo sprawniej niż w przypadku domyślnego Eksploratora.

Wspomniany interfejs wstążki skupia w sobie takie zakładki jak Home, Share, View, a także Manage. Poza podstawowymi narzędziami do kopiowania, wycinania czy wklejania plików znajdziemy na nich funkcje kompresji danych do postaci archiwów ZIP, 7ZIP i TAR, współdzielenia wybranych plików w sieci, podglądu ukrytych danych i rozszerzeń plików, czy też zarządzania ikonami bibliotek z obrazami, muzyką itp.

Kolejną, godną uwagi funkcją jest znany z przeglądarek internetowych mechanizm kart. Podobnie jak ma to miejsce np. w Firefoksie, tak również Better Explorer pozwala na otworzenie wielu lokalizacji w obrębie pojedynczego okna i sprawne przełączanie pomiędzy nimi. Użytkownik może klonować wybrane karty oraz zapisywać te z np. ulubionymi lub najczęściej wykorzystywanymi ścieżkami na dysku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
ste-fan   13 #12 29.10.2015 14:36

Halo halo panie Dimitar Tsenev przydała by się jakaś aktualizacja gdyż już ponad 2lata cisza ? Czy ktoś zapłacił za porzucenie projektu czy ponad 60% udział w rynku Windows 7 to za mało by pisać na niego program...

przepraszam na oficjalnej stronie jest wersja z 29 June 2015

Autor edytował komentarz.
  #11 27.06.2015 17:24

Jakby ktoś miał problemy po usunięci programu (przy wcześniejszym ustawieniu go jako domyślny) autor przywidział to i zrobił fixa:
http://better-explorer.com/issues-after-uninstalling/

ste-fan   13 #10 08.10.2014 22:15

Fajny programik do Windows 7 lecz co chwile się wywala :( więc go wywaliłem lecz chętnie bym z niego korzystał

  #9 20.07.2014 14:34

Na chwilę obecną program NIE DZIAŁA, ponieważ wymaga konkretnej, przestarzałej wersji .NETu.
Jeśli przy instalacji karzecie mu się podmienić za domyślną przeglądarkę plików to nieźle popsujecie sobie system. :>

  #8 10.06.2014 22:41

Nie bardzo rozumiem te opinie o wolnym uruchamianiu, u mnie pokazuje w czasie nie dluższym niż 50-100ms, prawie identycznie jak czysty explorer win7, może to kwestia dysku ssd.

  #7 14.05.2013 08:42

@xenonisbad
Bo tak na dobrą sprawę BE jest alternatywą dla eksploratora z Windows 7 (jak wiemy 'gołego' bez wstążki). Porównywanie więc go do tego z Win 8 jest w mojej ocenie bezcelowe.
Żal, że BE tak wolno chodzi. Musi jego autor dołożyć starań, aby to poprawić. Już pomijam to, że Microsoft mógłby zrobić miły gest i w jakiejś aktualizacji wprowadzić to do Win 7 (oczywiście na zasadzie opcjonalnej możliwości włączenia wersji ze wstążką, bez przymuszania do tego kogokolwiek).
Jestem pewien, że żadnym wyzwaniem by to było dla nich, gdyby tylko chcieli - zamiast traktować to jako jeden z wabików do przerzucenia się na Win 8.

xenonisbad   5 #6 13.05.2013 10:05

Jak dla mnie ma za mało interesujących funkcji, aby rezygnować z szybkiego explorera w win 8. Jakby nie patrzeć w Ósemce jest prawie identyczna wstążka.

oskar1020   2 #5 12.05.2013 14:38

Nawet spodobał mi się programik, jednak męczy mnie to wolne uruchamianie.

BlackJimMetal   3 #4 12.05.2013 09:22

ja pracuję już z miesiąc na tym programie no i daje rade ale trochę męczy wolne uruchamianie i brak kopiowania przez przeciąganie między oknami trochę muszą go ulepszyć albo się przesiądę na win 8 bo polubiłem już taki wygląd Explorera

AntyHaker   24 #3 11.05.2013 20:30

Fakt, uruchamia się troszeczkę wolno, ale lubię go używać xP Jeśli zależy mi na szybkości to odpalam Immersive Explorer :D

  #2 11.05.2013 09:10

Program jest bardzo dobry, spolszczenie (poza malutkimi i nierzucającymi się w oczy niuansami) na 5+. BE ma jednak (niestety) jedną - zasadniczą wadę: uruchamia się kilka razy wolniej od domyślnego Eksploratora oraz chodzi od niego zauważalnie wolniej (m.in. mało płynnie).

Tak więc pod kątem zobaczenia, jak doskonale mógłby wyglądać domyślny Eksplorator, to na pewno warto go zainstalować.
A już indywidualnym wyborem każdego z osobna jest to, czy za cenę dostępu do wielu poręcznych funkcji, jest się skłonnym do pogodzenia się z tym, że po prostu program działa wyraźnie wolniej od oryginału.

Ja go niestety po godzinie zabawy z żalem odinstalowałem.
Jeśli kolejne wersje znacząco poprawią jego wydajność i przybliżą do domyślnego Eksploratora, to może do niego powrócę.

p.s.
Mi Avast nie wykrył w nim żadnego świństwa.

pozdrawiam

stivo   6 #1 09.05.2013 23:53

Program jest również w języku polskim (trzeba przestawić w ustawieniach).
Bardzo fajny moduł pokazujący zajętość folderów na danym dysku.

Kaspersky wykrył w nim jakiegoś Keyloggera.

Autor edytował komentarz.