r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BetterPoints

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Społeczeństwo obywatelskie

BetterPoints to część serwisu internetowego, za pomocą którego można zbierać punkty za aktywności działające korzystnie na zdrowie oraz środowisko w mieście, a następnie wymieniać je na ciekawe nagrody. W Polsce usługa działa obecnie tylko we Wrocławiu, a w mieście użytkownicy systemu mogą liczyć na nagrody w postaci m.in. biletów do Hydropolis i na zwiedzanie Stadionu Miejskiego w zamian za punkty zebrane w aplikacji.

Pomysł na usługę BetterPoints jest prosty. Każda podróż autobusem, tramwajem lub pociągiem, dzielenie się autem z innymi osobami, a także bieganie lub jazda na rowerze, są punktowane. Przykładowo, przebycie autobusem jednego kilometra oznacza zdobycie 50 pkt. Szczegółowe informacje o punktacji dla poszczególnych czynności można znaleźć tutaj. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów przypisanych do nagrody (we Wrocławiu to obecnie bilety do Hydropolis, na Stadion Miejski, do aquaparku i na tor kartingowy przy Stadionie Wrocław), w aplikacji należy zgłosić chęć jej odebrania.

Korzystanie z aplikacji będzie możliwe dopiero wtedy, gdy założymy konto w usłudze Better Points. Można to zrobić na stronie internetowej Betterpoints.pl lub bezpośrednio w aplikacji, korzystając z adresu e-mail lub konta na Facebooku. Podczas testów programu mieliśmy jednak problem, aby utworzyć konto w aplikacji mobilnej, warto więc wcześniej wykonać niezbędne formalności w wersji przeglądarkowej.

Gdy zalogujemy się do konta, w aplikacji mobilnej, na ekranie głównej znajdziemy informacje pogrupowane w czterech kategoriach. W tej nazwanej "Główna" znajdziemy najnowsze informacje o projekcie. W sekcji "Zbieraj punkty" znajdziemy opis poszczególnych czynności, które należy wykonać w ciągu miesiąca, aby zdobyć punkty Better Points, np. 12 razy odbyć podróż tramwajem i pokonać odległość 800 m, a liczona będzie tylko jedna aktywność dziennie. W trzeciej kategorii "Nagrody" znajdziemy obowiązujące w danym momencie nagrody dla osób, które uzbierały odpowiednią liczbę punktów. W czwartej i ostatniej kategorii możemy zaś przekazać punkty wybranej organizacji społecznej lub charytatywnej.

Kluczowy jest zaś prawy górny róg ekranu aplikacji. Znajdziemy w nim przycisk pozwalający oznaczyć, że zaczynamy jazdę autobusem lub tramwajem, biegniemy lub jedziemy na rowerze. Program pobierze dane GPS ze smartfona i wyśle je na serwer, przypisując określoną liczbę punktów do naszego konta. Aplikacja jest prosta w obsłudze, ale tłumaczenie na język polski jest bardzo słabe i twórcy mają nad czym pracować.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

22
02.04.2016  •  Anna Rymsza

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Appteka Aplikacja Appteka to pomysłowy sposób na kupowanie leków, także tych na receptę, znajdowanie tańszych zamienników i… odczytywanie legendarnego lekarskiego pisma przez farmaceutów. Wystarczy zrobić zdjęcie recepty. Zostanie ono wysłane i odczytane przez farmaceutę, a na tej podstawie w aplikacji pojawią się informacje o przepisanym leku i jego zamienniki, jeśli są dostępne. W aplikacji można przygotować…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.