r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BetterTouchTool rozszerza gesty gładzika w Makach

Strona główna Aktualności

Dotychczas użytkownicy komputerów Apple’a, chcący zwiększyć zakres możliwości gładzika czy myszki, musieli za to zapłacić. W Internecie pojawił się właśnie darmowy program BetterTouchTool, który wprowadza nowe gesty multi-touch.

BetterTouchTool to projekt rozwijany przez grupę MultiClutch. Program obsługuje zarówno gładziki w MacBookach, jak i najnowszy produkt Apple’a - myszkę Magic Mouse. Użytkownik może zarówno nauczyć się nowych gestów z interfejsu BetterTouchTool, jak i wprowadzić własne. Można więc za pomocą wybranego gestu uruchamiać programy, odsłaniać Biurko albo cofać wcześniejsze komendy. Ilość funkcji, które oferuje BetterTouchTool jest bardzo duża.

W tej beczce miodu nie brakuje jednak łyżki dziegciu. Program MultiClutch jest jeszcze w fazie rozwoju. Producent ostrzega więc, że użytkownik instaluje BetterTouchTool na własną odpowiedzialność. Na szczęście już niedługo w Internecie ma się pojawić oficjalna wersja programu.

r   e   k   l   a   m   a

BetterTouchTool nie jest pierwszym tego typu projektem. Na rynku można nabyć programy służące do rozbudowania funkcji gładzika albo Magic Mouse. Na przykład jitouch, który wprowadza nowe gesty z wykorzystaniem trzech palców. Program kosztuje w pełnej wersji 5,49 dolarów. Z kolei dla posiadaczy Magic Mouse Apple’a przeznaczony jest MagicPrefs, który dostępny jest w wersji donationware.

Program pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.