Bezier

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Bezier to niezwykle dynamiczna i wciągająca strzelanina 2D w doskonałej oprawie dźwiękowej. Gra jest nieskomplikowana i prosta w zasadach, ale za to bardzo wyśrubowana pod kątem zręcznościowym.

Gracz porusza się niewielkich rozmiarów pojazdem po statycznej planszy starając się realizować klasyczny scenariusz dla tego typu pozycji polegający na wybiciu jak największej ilości wrogich statków przy minimalnych stratach własnych.

Główną osią rozgrywki jest przeprowadzanie bezustannych ataków na konkretne bazy przeciwnika, do których prowadzi specjalny radar. W międzyczasie atakowani jesteśmy przez zewsząd nadlatujące ciała obce skutecznie odpierające naszą ofensywę. Z układu na układ przeciwników przybywa, a stawiane przed nami zadania – zwłaszcza, że są do wykonania na czas – zaczynają przerastać nasze możliwości.

W grze udostępniono 15 sektorów walki, kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, 3 poziomy trudności, ponad setkę typów przeciwników, a także system osiągnięć z możliwością rozbudowy uzbrojenia; a to wszystko przy wpadającej w ucho, dobrze dopasowanej do klimatu rozgrywki muzyce. Sama zaś akcja obfituje w widowiskowe wybuchy, eksplozje, wystrzały, strugi ognia, lasery i wiele innych futurystycznych zjawisk.

Bezier to nieprzeciętna i wciągająca produkcja wymagająca momentami od gracza wręcz ponadludzkiej sprawności, błyskotliwości i przebiegłości. Stanowi ona kolejny przykład na to, że podróże w przestrzeni kosmicznej połączone dodatkowo z misją totalnej eksterminacji przeciwnika, to tematyka ponadczasowa, która zdaje się nigdy nie będzie w stanie przeminąć.

Uwaga!

  • W celu instalacji gry należy pobrać specjalne narzędzie Desura służące do zarządzania grami zainstalowanymi właśnie poprzez system dystrybucji cyfrowej Desura. Podobnie jak chociażby w Steam mamy możliwość korzystania z zawartości cyfrowego sklepu, administrowania własną kolekcją gier, kontaktowania się ze znajomymi i wiele, wiele innych.
  • Nad tytułem w dalszym ciągu prowadzone są prace programistyczne co oznacza, że znajduje się on aktualnie w fazie Beta. Mimo to, w trakcie gry nie napotkaliśmy znaczących błędów czy uchybień utrudniających lub uniemożliwiających rozgrywkę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!