Bezpieczeństwo Trzeciej Generacji

Strona główna Aktualności

O autorze

ISSA Polska

- stowarzyszenie non-profit zajmujące się ochroną systemów informacyjnych, organizuje bezpłatne seminarium Bezpieczeństwo trzeciej generacji, które odbędzie się we wtorek 19 września, w Warszawie. Wykład poprowadzi Robert Bienias, specjalista w zakresie bezpieczeństwa technologii mobilnych.

Telefonia konwergentna łącząca zalety telefonii stacjonarnej i mobilnej staje się coraz popularniejsza. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Motoroli, wielu mieszkańców Europy chętnie skorzystałoby z możliwości wykonywania połączeń komórkowych i stacjonarnych tylko z jednego aparatu - powiedział Dariusz Laskowski, wiceprezes ds. edukacji w ISSA Polska. Wykorzystując rozwiązania bazujące na technologii UMA/GAN, użytkownik telefonu komórkowego będący w zasięgu firmowej czy domowej sieci LAN może wykonywać połączenia tak, jakby dzwonił z telefonu stacjonarnego. Oznacza to, że wystarczy nam jeden telefon, z jedną książką kontaktów i pocztą głosową, za którego użytkownik otrzyma pojedynczy i niższy rachunek. Wykorzystanie telefonii konwergentnej narażone jest jednak na zagrożenia związane z bezpieczeństwem przesyłanych informacji.

Zorganizowane przez ISSA Polska seminarium ma na celu przybliżenie technologii UMA/GA, a w szczególności bezpieczeństwa tego rozwiązania. W trakcie spotkania przedstawione zostaną zagrożenia związane z procedurami uwierzytelniania oraz z możliwościami nadużyć finansowych przez stosujących dostęp do sieci telekomunikacyjnej w technologii UMA/GAN. Seminarium skierowane jest przede wszystkim do operatorów telekomunikacyjnych i specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w dużych firmach.

Seminarium odbędzie się we wtorek 19 września br. o godzinie 17.30 w siedzibie firmy TP S.A. w Warszawie, przy ul. Twardej 18, w sali numer 1.37. Udział w seminarium jest bezpłatny wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja poprzez e-mail.

Kolejne seminarium ISSA Polska planowane na 20 października 2006 r., a jego tematem będzie skuteczne niszczenie i odzyskiwanie danych z nośników elektronicznych.

© dobreprogramy
s