Bezpieczeństwo a la carte

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab opublikowała raport Bezpieczeństwo a la carte poświęcony zagrożeniom związanym z wykorzystywaniem kart kredytowych. Autor artykułu, Magnus Kalkuhl z niemieckiego oddziału Kaspersky Lab, opisuje szczegółowo najnowszy incydent związany z kradzieżą danych dotyczących kart kredytowych. 4 sierpnia 2006 roku firma Kaspersky Lab natrafiła na rosyjską stronę zawierającą skradzione dane dotyczące kart kredytowych.

Było tam około 300 kompletów danych. Niektóre z nich dostępne były już od dłuższego czasu, jednak w dniu, w którym analitycy z Kaspersky Lab odkryli tę stronę, dodano 60 nowych. Oczywiście jest to nic w porównaniu z 40 milionami numerów kart skradzionych w zeszłym roku. Z drugiej strony, dane na tej stronie oferowane są za darmo. Poza tym dla ofiary kradzieży nie ma żadnej różnicy, czy jest jedną z 300 czy 40 milionów.

W artykule Magnus przedstawia także kilka głównych zasad, których realizownie może zapobiec kradzieży danych oraz utracie oszczędności. Raport dostępny jest na stronie Viruslist.pl

© dobreprogramy
s