Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Strona główna Aktualności

O autorze

Problematyka bezpieczeństwa stała się od pewnego czasu bardzo ważna, wręcz priorytetowa. Niegdyś pojęcie zabezpieczonego komputera kojarzyło się wyłącznie z zainstalowanym programem antywirusowym. Kontrola zaś ograniczała się właściwie do okresowego skanowania dysku twardego i wkładanych dyskietek.

Wraz z popularyzacją internetu gwałtownie wzrosła ilość komputerów podłączonych do tej globalnej sieci. Twórcy wirusów i innego rodzaju złośliwego oprogramowania, hakerzy próbujący włamać się do naszego komputera i przejąć nad nim kontrolę lub wykraść cenne dane nieustannie wyszukują zatem coraz to nowe sposoby na realizację swoich celów. Wzrasta poziom zagrożeń ale też i ilość narzędzi, które mają zabezpieczać komputer przed tego rodzaju niemiłymi niespodziankami. Cały czas wzrasta też świadomość użytkowników. W przypadku większych firm problemy bezpieczeństwa są traktowane zazwyczaj bardzo poważne. Przestoje w pracy spowodowane brakiem odpowiednich zabezpieczeń to przecież wymierne straty (także wizerunkowe). Kradzież cennych danych to, w wielu przypadkach, wręcz katastrofa. W przypadku użytkowników domowych i mniejszych firm, istnieje większa lub mniejsza świadomość zagrożeń jednak problem ten nie zawsze jest traktowany z pełną powagą, a komputery nie są zabezpieczane kompleksowo. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pozostawianie niezabezpieczonego komputera to tak jak wychodzenie z domu bez zamykania na klucz drzwi i pozostawienie pootwieranych okien. Może akurat będziemy mieli szczęście i nic się nie stanie raz czy dwa ale może też być tak, że skutki takiego niedbalstwa będą opłakane...

Postanowiliśmy zatem położyć większy nacisk na oprogramowanie służące poprawianiu szeroko pojętego bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym dział Programy w naszym vortalu przeszedł małą rewolucję. Z kategorii Narzędzia wyodrębniliśmy wszystkie podkategorie programów tego typu, dodaliśmy kilka nowych i stworzyliśmy nową kategorię Bezpieczeństwo. Zapraszamy zatem do pobierania programów - ich ilość będzie nieustannie zwiększana. Zgodnie z naszą ideą w każdej praktycznie podkategorii znajdują się zarówno programy bezpłatne, tanie typu shareware jak i w pełni komercyjne, adresowane do najbardziej wymagających odbiorców. Przypominamy też, że oprócz posiadania programów zabezpieczających ważne jest też aby na bieżąco pobierać i instalować najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki do systemu operacyjnego.

W przypadku pytań czy problemów zachęcamy też do korzystania z naszego Forum

© dobreprogramy
s