Bezpieczeństwo przede wszystkim - CCleaner i Beniamin

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec kwietnia, rozpoczęliśmy intensywną rozbudowę vortalu o programy służące do szeroko pojętego bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym dodaliśmy dwie kolejne pozycje, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę.

Pierwsza z nich to CCleaner - bezpłatny program służący głównie do ochrony prywatności. CCleaner (Crap Cleaner) umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, czyszczenie pozostałości po sufrowaniu w Internecie tj. list odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies), tymczasowych plików internetowych. Ponadto, pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach) oraz wielu innych... CCleaner umożliwia też na kontrolę nad programami uruchamianymi wraz ze startem systemu oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze.

Druga pozycja to pierwszy program w vortalu (nie licząc narzędzi wbudowanych w pakiety zabezpieczające) służący do tzw. kontroli rodzicielskiej. Beniamin umożliwiają nadzór rodzinny w zakresie dostępu do różnych usług związanych z Internetem. Przede wszystkim użytkownik może na różne sposoby blokować dostęp do stron WWW. Można zablokować dostęp do stron o tematyce erotycznej i pornograficznej, można definiować własne kryteria blokowania (eliminacja stron zawierających określone słowa), program umożliwia również definiowanie białych i czarnych list - czyli list stron, które pociecha może oglądać oraz stron, których dziecko nie uruchomi. Program zawiera rówież szereg innych możliwości, które mogą zapewnić bezpieczne korzystanie z Internetu naszemu dziecku. Dodatkową zaletą programu jest wyjątkowo prosta obsługa.

CCleaner znajduje się do pobrania w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Ochrona prywatności, natomiast Beniamin w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Kontrola rodzicielska

© dobreprogramy
s