Bezpieczeństwo przede wszystkim! - MBSA 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec kwietnia rozpoczęliśmy intensywną rozbudowę vortalu o programy służące do szeroko pojętego bezpieczeństwa. W dniu dzisiejszym aktualizujemy pozycję, na którą warto zwrócić uwagę - Microsoft Baseline Security Analyzer.

Microsoft Baseline Security Analyser (MBSA) to bezpłatne narzędzie do sprawdzania stanu zabezpieczenia systemów, aplikacji i serwerów firmy Microsoft. Program sprawdza listę dostępnych poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa, a następnie porównuje ją z tymi, które są zainstalowane na komputerze. Ponadto umożliwia sprawdzenie innych potencjalnych słabych punktów bezpieczeństwa tj. niebezpiecznych ustawień konfiguracyjnych, zbyt prostych haseł, ustawień aktualizacji automatycznych itp. Po zakończeniu skanowania generowany jest przejrzysty raport. MBSA może być wykorzystywany zarówno do sprawdzania komputera na którym jest zainstalowany, a także innych komputerów w sieci.

MBSA 2.0 zawiera wiele ulepszeń i nowych funkcji w stosunku do poprzedniej wersji, a więc przejście na nową wersję programu jest rekomendowaną opcją dla większości klientów. Do podstawowych nowości w wersji 2.0 można zaliczyć następujące cechy:

- uwzględnianie maksymalnego wskaźnika ważności biuletynów
- lokalne i zdalne szukanie wymaganych uaktualnień dla Office XP i nowszych
- dodatkowe opisy znalezienia sugerowanych uaktualnień i podjęcia koniecznych kroków
- oznaczenia CVE-ID dla aktualizacji
- lepsza zawartość pomocy
- kompatybilność z WSUS
- automatyczna rejestracja na Microsoft Update
- wsparcie dla wykrywania aktualizacji na 64-bitowych systemach Windows i Windows Embedded

Dokładny opis narzędzia (w języku angielskim) można znaleźć na jego stronie domowej oraz w artykule bazy wiedzy KB895660.

Microsoft Baseline Security Analyser 2.0 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Inne programy zabezpieczające. Niestety nie jest dostępna polska lokalizacja.

© dobreprogramy
s