Bezpłatna nawigacja mobilna od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

W ślad za Droidem, pierwszym telefonem od Motoroli obsługującym nowy system Android 2.0, pojawiają się pierwsze aplikacje przeznaczone pod nową platformę. Jednym z największych przebojów będzie z pewnością Google Maps Navigation, który wznosi Google Maps na kompletnie nowy poziom.

Aplikacja jest bezpłatna, to jednak nie przeszkodziło Google stworzyć produkt, który może skutecznie konkurować z wieloma płatnymi systemami nawigacji. Co więcej, Google Maps Navigation miejscami znacznie przekracza ich możliwości dzięki integracji z usługami internetowymi. Bez dwóch zdań, może to być śmiało jeden z ważniejszych czynników do uwzględnienia przy wyborze telefonu i platformy mobilnej - aplikacja współpracuje niestety wyłącznie z Androidem 2.0.

Możliwości aplikacji, które podejrzeć można w tym filmie, obejmują między innymi bardzo uproszczony system wyszukiwania (niewymagający znajomości dokładnego adresu), wyszukiwanie przy pomocy głosu, informacje o ruchu drogowym czy nakładanie wytyczonej drogi nie tylko na trójwymiarową mapę, ale i zdjęcia satelitarne oraz widok ulicy. Dodatkowo aplikacja ma także tryb dokowania ułatwiający obsługę w samochodzie - z większymi, uproszczonymi ikonami i trybem głosowym.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie