reklama

Bezpłatny Windows 10 Enterprise dla firm – jak go otrzymać?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wiele firm do tej pory wykorzystuje Windowsa 7 i 8.1 w codziennej pracy – i nie bardzo chce to zmieniać. Chce to zmienić jednak Microsoft. W zeszłym roku uruchomił program subskrypcji Cloud Solution Provider (CSP), pozwalający uzyskać klienckie wersje Windowsa 10 dla firm, licencjonowane w formie abonamentowej. W ofercie były Windows 10 Enterprise E3 i E5 oraz ich odmiana Secure Productive. Teraz uczestnicy tego programu otrzymali możliwość bezpłatnej migracji starszych wersji „okienek” na Windowsa 10.

Administratorzy w przedsiębiorstwach, które chcą skorzystać z nowej oferty Microsoftu, powinni zalogować się na witrynie portal.office.com za pomocą danych administracyjnych dla Azure Active Directory. Zyskają wówczas dostęp do opcji aktualizacji własnego komputera, podzielenia się linkiem do wersji instalacyjnej z innymi pracownikami, stworzenia nośnika instalacyjnego oraz do porad na wypadek problemów z aktualizacją.

Co ważne, licencje na instalacje Windows 10 są bezterminowe i związane z konkretnym urządzeniem, a to oznacza, że jeśli firma zrezygnuje w pewnym momencie z uczestnictwa w programie CSP nadal będzie mogła legalnie używać zainstalowanych dzięki niemu kopii Windows 10.

Jest to więc w pewnym sensie biznesowy odpowiednik darmowej aktualizacji dla użytkowników domowych, która zakończyła się w rok po premierze Windowsa 10. Pozwala on pozyskać wieczystą licencję na Windowsa 10, zastępując w ten sposób abonament, który nie był przecież taki tani. Cena usługi wynosiła bowiem 7 dolarów od stanowiska miesięcznie, a teraz wystarczy mieć starszą wersję Windowsa (7 lub 8.1), by otrzymać za darmo Windows 10 Enterprise.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama