Bezpłatny upgrade do Windows Vista i Office 2007 w szczegółach

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział Microsoft wydał szczegółowy komunikat w sprawie zasad przeprowadzania bezpłatnych lub zniżkowych aktualizacji z zakupionych w okresie świątecznym systemów Windows XP do Windows Vista oraz z pakietów Office 2003 do Office 2007, o których pisaliśmy pod koniec października.

W ramach programu Express Upgrade wszyscy klienci którzy w okresie świątecznym nabędą komputer wraz z systemem Windows XP w wersji OEM uzyskają prawo do bezpłatnej lub częściowo odpłatnej aktualizacji do Windows Vista. Jak już pisaliśmy, bezpłatna aktualizacja będzie przysługiwać w przypadku zakupu Windows XP Professional (do Windows Vista Business) oraz Windows XP Media Center Edition (do Windows Vista Home Premium). Nabywcy Windows XP Home Edition będą mogli zaś skorzystać z tańszej o 50% aktualizacji do Windows Vista Home Basic (za równowartość ok. 39 EUR / 49 USD) lub do Windows Vista Home Premium (za równowartość 63 EUR / 79 USD). We wszystkich przypadkach trzeba będzie pokryć koszt przesyłki, który ma wynosić około 15 EUR. Warto zaznaczyć, że programem aktualizacji systemów do Windows Vista zostaną (przynajmniej teoretycznie) objęte wyłącznie komputery oznaczone jako Windows Vista Capable (zdolne do pracy z systemem Windows Vista). Program Express Upgrade obowiązuje od 26 października 2006 do 15 marca 2007 roku.

Analogiczny program ma objąć pakiet biurowy Office, przy czym tutaj funkcjonować on będzie pod nazwą Gwarancja Technologii dla Office 2003. Inna nazwa to na szczęście nie wszystkie różnice - w przypadku Office program będzie obejmować nie tylko wersje OEM ale także wersje pudełkowe BOX, a aktualizacja do wersji 2007 będzie zawsze bezpłatna (w ramach tej samej edycji). Tak jak w przypadku programu Express Upgrade trzeba będzie jedynie zapłacić 15 EUR za wysyłkę. Przykładowo nabywcy np. Office Standard 2003 będą mieli prawo do otrzymania bezpłatnej aktualizacji do Office Standard 2007. Identycznie w przypadku aplikacji z rodziny Office 2003 - nabywcy aplikacji Publisher 2003 otrzymają aktualizację do Publisher 2007. Ciekawie prezentuje się natomiast aktualizacja z Office 2003 dla Nauczycieli Studentów i Uczniów do Office 2007 dla Użytkowników Domowych (Home and Student). Po pierwsze aktualizacja będzie i w tym przypadku bezpłatna (co nie było takie oczywiste bo edycja Office 2007 Home & Student ma być trochę droższa). Po drugie oprócz Office 2007 dla Użytkowników Domowych nabywcy otrzymają program Outlook 2007, którego nie ma w nowej, domowej edycji pakietu. Czas obowiązywania programu Gwarancja Technologii dla Office 2003 to od 26 października 2006 r. do 28 lutego 2007 r.

© dobreprogramy
s