Bezpłatny upgrade z Windows XP do Visty?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft może zaoferować bezpłatną aktualizację z Windows XP do Windows Vista, klientom którzy zakupią nowy komputer wraz z systemem pod koniec roku. Takie rozwiązanie zasugerował Marek Roter - dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft w wywiadzie dla CRN Polska (nr 12/2006) - magazynu dla firm komputerowych.

Nie jest tajemnicą, że czas największej sprzedaży komputerów to ostatni kwartał, a dokładniej kilka przedświątecznych tygodni, każdego roku. Przesunięcie premiery Windows Vista z października / listopada 2006 r. na styczeń 2007 r. to zatem prawdziwy cios dla firm produkujących i sprzedających komputery. Przewiduje się, że wielu klientów planujących pod koniec roku zakup komputera nie będzie chciało nabywać sprzętu ze "starym" systemem Windows XP, może więc wstrzymać się z zakupami aż do premiery Visty. Gdyby tak się stało to straty producentów komputerów byłyby ogromne. Nie tylko pogorszą się ich wyniki finansowe za 2006 r. ale w magazynach pozostane dużo niesprzedanych komputerów, podczas gdy powszechnie wiadomo, że sprzęt komputerowy cały czas tanieje.

Dlatego też oferta bezpłatnych aktualizacji do Windows Vista byłaby świetnym rozwiązaniem, które zapewniłoby pogodzenie interesów nie tylko Microsoftu i producentów komputerów ale także klientów. Czy tak się stanie? Czas pokaże bo pomysł jest jeszcze rozważany przez korporację.

© dobreprogramy
s