r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bezprzewodowa klawiatura o grubości kilku kartek papieru

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Zaledwie 0,49 milimetra grubości ma panel dotykowy opracowany w laboratoriach CSR. Co więcej, śmiało można go wyginać, nie ryzykując uszkodzeniem ukrytej w nim elektroniki. Jego twórcy zapewniają, że panel może przybierać wiele różnych kształtów, dzięki czemu producenci smartfonów i tabletów będą w stanie idealnie dopasować go do rozmiarów swoich urządzeń.

Już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie stanowi rozwinięcie idei „wielofunkcyjnej okładki”, którą Microsoft promuje w przypadku tabletów Surface. Ale możliwości prototypowego sprzętu, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, nie ograniczają się wyłącznie do roli dotykowej klawiatury — równie dobrze może ono służyć jako tablet graficzny do odręcznego pisania lub szkicowania (potrzebny do tego jest specjalny rysik), a także jako panel dotykowy dla tradycyjnego komputera. Wynalazek jest zgodny z Windows 8 i nadchodzącym iOS 7, a w przypadku urządzeń mobilnych ma mieć minimalny wpływ na czas pracy na akumulatorze — cała komunikacja odbywa się bezprzewodowo przy użyciu energooszczędnej technologii Bluetooth Smart. Równocześnie CSR zarzeka się, że czas reakcji na dotyk nie przekroczy 12 milisekund.

r   e   k   l   a   m   a

Ultracienki panel dotykowy nie jest jeszcze gotowy do sprzedaży, ale twórcy już teraz zachęcają do wypróbowania jego możliwości. Będzie można to zrobić już w piątek podczas targów IFA w Berlinie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.