Biblioteka Brytyjska kolekcjonuje e-maile

Strona główna Aktualności

O autorze

Biblioteka Brytyjska wraz z Windows Live Hotmail rozpoczęła kampanię polegającą na utworzeniu ogromnego archiwum e-maili wysyłąnych i odbieranych przez mieszkańców Wielkiej Brytanii. Kampania potrwa cały miesiąc do końca maja, a organizatorzy liczą na utworzenie "migawki" społeczeństwa z 2007 roku, która potem będzie mogła posłużyć do badań następnym pokoleniom naukowców.

John Tuck z Biblioteki Brytyjskiej wyjaśnia, że e-maile w dzisiejszych czasach zastępują wiele form komunikacji, które były popularne kiedyś - np. noty czy memoranda. Tysiące takich dokumentów przechowywanych jest właśnie w Bibliotece, teraz czas więc na e-maile. Te e-maile będą miały ogromną wartość w przyszłości - dodaje Tuck.

Wiadomości zostaną odpowiednio sklasyfikowane, a następnie zarchiwizowane. Oczywiście wszystkie będą zbierane dobrowolnie - Brytyjczycy mogą je przesyłać na specjalny adres e-mail. Więcej szczegółów na temat całego przedsięwzięcia oraz aktualny licznik (w chwili pisania newsa pokazujący 3235 e-maili) można znaleźć na stronie głównej kampanii.

© dobreprogramy