Big Brother w środku Krakowa

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje portal Radia RMF FM, dzisiaj w centrum Krakowa doszło do spektakularnego zdarzenia. Na rogu ulic Karmelickiej i Krupniczej, znajdujących się niemalże w centrum miasta, na wielkim telebimie tłumy przechodniów miały okazję oglądać niecodzienny widok. Dzisiejszego przedpołudnia zamiast reklam, ukazujący się obraz przedstawiał lokal mieszkalny, a w nim niczego nie domyślającą się - jak zdawać by się mogło na początku - młodą kobietę.

"Bohaterka" całego przedstawienia zdążyła ubrać się, przygotować sobie kawę i przyjąć w gościnę koleżankę oraz osobnika płci męskiej. Jakby tego wszystkiego było mało, u dołu ekranu przewijał się napis: "Uwaga! To jest obraz z prawdziwego mieszkania! Włamaliśmy się do niego przez Internet na znak protestu przeciwko łamaniu prawa do prywatności! Chcesz być następny?", a w rogu czerwone logo: Haker TV. Komentarzom wśród gapiów zdawać się nie było końca.

Po blisko czterech godzinach, reporterom Radia RMF udało się dotrzeć do lokatorki obserwowanego mieszkania. W wywiadzie dla RMF FM ujawniły, iż wiedziały o całej akcji i na udział w niej zgodziły się dobrowolnie. Całe przedstawienie zakończyło się koło południa.

Jak się później okazało, wydarzenia na ekranie w centrum miasta były czystą prowokacją ze strony RMF. Sami naruszając czyjąś prywatność chcieli zwrócić uwagę na nagminnie nasilające się zjawisko łamania prawa do prywatności w naszym kraju, ale czy kilkugodzinna transmisja z nad wejścia do Teatru Bagatela odniesie jakikolwiek skutek?

© dobreprogramy
s