Big Solitaires 3D 1.4

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Różnorakie pasjanse są standardowo instalowanymi przez komputerowców grami, bo kiedy się nudzą, taka rozrywka umysłowa zawsze jest na czasie. Wydawałoby się, że niewiele można w nurcie takich karcianek zmienić, a jednak pójście w lekki trójwymiar oraz inny rzut na akcję potrafi miło zaskoczyć. Dowodem tego jest bezpłatny projekt Big Solitaires 3D, korzystający z akceleracji graficznej. Oferuje wiele wariantów rozgrywki.

W sumie jest ich tutaj kilkadziesiąt, w tym przetasowania na zasadach Canfield, Golf, Doubles, Klondike, Spider czy Freecell. Do każdej można podejrzeć zasady, dosyć szczegółowo rozpisane, aby nie było wątpliwości, jak rozkładać trzeba karty. Każdej wygenerowanej partii system przypisuje numer, więc w przyszłości możliwy jest szybki powrót do układu, który kiedyś sprawiał kłopoty i nie został ostatecznie rozwiązany.

Oczywiście da się zmieniać tło stołu czy wygląd kart z talii. Gra prowadzi również w miarę szczegółowe statystyki zabawy. Pomimo korzystania z trójwymiarowego silnika, propozycja działa sprawnie nawet na bardzo starych konfiguracjach sprzętowych. To jeden ze schludniej i bardziej szczegółowo wykonanych komputerowych pasjansów. Warto przekonać się, że tytuły typu Solitaire nie muszą trzymać się archaicznej oprawy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, dużo opcji gier, lekki, funkcjonalny.
archaiczna grafika
ocena użytkownika
25.03.2016 15:49 • Recenzja do wersji 1.4

Program zawiera 40 różnych pasjansów. popularne odmiany gier karcianych, mamy również do dyspozycji podstawowe funkcje, takie jak zmiana widoku, cofanie ruchu oraz restart. Jeśli dodać że wszystko na nim chodzi płynnie, jest prosty w obsłudze, czyni to z niego bardzo fajny program, który zapewni nam logiczną rozrywkę na odpowiednim poziomie.