r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bigpoint i Square Enix zachęcają do wypróbowania Gameglobe

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Core Online, serwis utrzymywany z reklam i umożliwiający granie w znane hity za darmo, to nie jedyny esperyment firmy Square Enix w ostatnim czasie. Japończycy, kojarzeni chyba najbardziej z serią Final Fantasy, w porozumieniu z firmą Bigpoint od dłuższego już czasu przygotowują ponadto projekt Gameglobe. Testy odbywały się w zamkniętych grupach, ale od niedawna rozwijającą wyobraźnię stronę może wypróbować już każdy chętny.

Jeżeli marzyliście kiedyś o zrobieniu prostej gry akcji, z kamerą umiejscowioną za plecami bohatera, ale nie znaliście się zupełnie na programowaniu, powinniście się otwartą betą Gameglobe zainteresować. Z gotowych elementów przygotujecie sobie własny świat, wszystko z poziomu przeglądarki internetowej oraz bez wnikania w zawiłości kodu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by bardziej zakombinować i wykorzystać oddane do naszej dyspozycji narzędzia również do stworzenia gry logicznej czy strzelanki. Kwestia fantazji. Projekt wyraźnie inspirowany jest serią LittleBigPlanet czy edytorem tras z wyścigów ModNation Racers z konsoli PlayStation 3.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.