reklama

Bill Gates ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Według Forbesa na nowo opublikowanej liście najbogatszych ludzi na świecie, na pierwszym miejscu ponownie pojawił się Bill Gates z majątkiem szacowanym na 40 miliardów dolarów.

Na kolejnych miejscach uplasowali się finansista i inwestor Warren Buffet z majątkiem szacowanym na 37 miliardów dolarów oraz meksykański magnat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu z majątkiem 35 miliardów dolarów. Nie zabrakło też polskiego akcentu, na liście z majątkiem szacowanym na miliard dolarów znajdziemy właściciela Polsatu, Zygmunta Solorza-Żaka.

Panujący od roku kryzys nie oszczędził najbogatszych. Po pierwsze lista miliarderów skurczyła się z zeszłorocznych 1125 osób do 793. Po drugie spadła całkowita wartość publikowanych majątków. Z wartości 4,4 biliona dolarów w zeszłym roku, w tym można doliczyć się tylko 2,4 biliona. Pierwszej trójce majątki skurczyły się o łączną kwotę 68 miliardów dolarów.

Okazuje się, że w czasie kryzysu można też podnieść wartość swoich aktywów. Jedyny z pierwszej dwudziestki, który pomnożył swój majątek to burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg. Jego majątek wzrósł z 11,5 do 16 miliardów dolarów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama